Trendyol Influencer Ajansı

Bilindiği üzere Trendyol, aktif pazaryerleri içerisinde tüketiciler tarafından tercih edilen ve sen çok ziyaret edilen e-ticaret şirketidir.
Buna bağlı olarak her geçen gün Trendyol’da açılan mağaza-dükkan sayısı; ürün çeşitliliği, kullanıcı ziyareti gibi kavramlar artış göstermekte. Dijital çağın beraberinde getirdiği bu “e-ticaret” alışkanlığının dışavurumu olarak lanse edebileceğimiz bu pazar payı haliyle iştah açıcı.

Trendyol Influencer Ajansı

Trendyol Influencer Çalışmaları

Büyük bir hevesle bu pazara atılmak isteyen işletmeler, reklam stratejilerinin yetersizliği sebebiyle istedikleri satış rakamlarını yakalamakta zorluk çekmekte. Günümüz e-ticaret endüstrisinde dijital çağın gerektirdiği şekilde bir reklam politikası gütmek, Trendyol mağazasını büyütmek ve markalaşmak isteyen bir işletme için elzem haline geldi. Bu doğrultuda seçilecek doğru bir Trendyol ajansının yardımıyla izlenilecek bir doğru reklam kampanyası; Trendyol satışlarını arttırmak, güvenilir bir marka kimliği oluşturmak ve en nihayetinde e-ticaret ekosisteminde bir “bilinirlik” elde etmek için en doğru adımlardan birisi.

Biselfy trendyol ajansı olarak, Trendyol mağazanızın konjonktürüne uygun bir şekilde seçeceğimiz yol haritasıyla, işletmenizin hak ettiği ilgiyi görmesinde size yardımcı olmak için buradayız.

Trendyol Influencerları

Trendyol Influencer Ajansı ile Satışlarınızı Artırın!


Biselfy, Trendyol’da ne sattığınızla ilgilenmez. Satmış olduğunuz ürün/ürünler her ne olursa olsun, bunların satış miktarını nasıl arttıracağınıza odaklanır. Trendyol algoritmalarına uygun bir şekilde planladığımız etkili reklam çalışmalarımızla yalnızca satışlarınız artmakla kalmaz ve alacağınız olumlu yorumlar, değerlendirme puanlarıyla beraber Trendyol’un sayılı mağazalarından biri olarak addedilmeye başlarsınız.

Sattığınız ürünün ismi, Trendyol arama butonu ile aratıldığı zaman çıkan sonuçlarda ilk sıralarda görülmeye başlanır ki bu rakiplerinizin bir değil birkaç adım önünde olmanız anlamına gelir. Adeta bir agresif SEO (arama motoru optimizasyonu) çalışması etkisi yaratan verimli reklam stratejimiz sayesinde ürününüzün dahil olduğu kategoriyi en amiyane tabiriyle “domine etmeye” imkan tanır.

Trendyol Ajansı

Peki Biselfy Bunu Nasıl Başarıyor?


İşin matematiğini hep birlikte inceleyelim:

Özenle hazırladığımız influencer portföyümüz, reklamı yapılacak ürünün “dilden dile yayılacağı” bir viral sistemle çalışır. Trendyol influencer ajansımızda toplam takipçi sayısı olarak milyonları aşan takipçi kitleleri sayesinde, bir Trendyol mağazasının ürününü toplu bir şekilde öneren influencerlarımız; “kulaktan kulağa” etkisiyle o ürünün tüm sosyal medya tarafından dillendirilmesine yol açar.

Örneğin Instagram üzerinden, prime-timeda (sosyal medya platformlarının en çok ziyaret edildiği zaman aralığı), onlarca influencer tarafından aynı anda paylaşıldığını tezahür edin. Ürününüz milyonlarca insanın anasayfalarına eşzamanlı olarak düşer, bununla da kalmayıp ürünün tanıtımına maruz kalan insanlar bu reklam paylaşımını gerek direkt mesaj, gerekse WhatsApp gibi sohbet uygulamaları aracılığıyla çevrelerine önerir.

Bu sayede yalnızca tanıtımınızı yapan influencerlar değil, bu reklamı tüketen normal kullanıcılar da reklamınızın dağıtımında bir rol oynar. Bu yayılmacılık etkisiyle beraber Trendyol mağazanız binlerce ziyaret almaya başlar, ziyaret aldıkça Trendyol algoritması tarafından “değerli” bulunur ve “ satış alıkça en çok satılanlar” gibi kategorilerde sergilenmeye başlanır. Bütün bu tepkimelerin sonucu olarak da almış olduğunuz siparişler bir çığ etkisiyle büyür. Sipariş sayınız arttıkça, artık o “markalaşma” adımını atmış olursunuz ve “sadık müşteri” denilen kitleniz de yavaş yavaş oturmaya başlar. Artık bir kişiden bir sipariş alıp devamının gelmemesi gibi bir sirkülasyon yerine, daimi olarak bir sipariş döngüsüne girmiş olursunuz.

En nihayetinde, Biselfy aracılığıyla almış olduğunuz influencer marketing hizmeti, işletmenizin artık “oturmuş, düzenli müşterileri olan, sosyal medyada konuşulan, doğal ve ürünü gerçekten deneyimlemiş kullanıcıların yorumlarıyla desteklenen” bir marka olarak anılmasına sebep olur. Biselfy, yola bir küçük işletme olarak başlayan bütün fikirlerin, marka olarak tamamlanan yolculuğundaki en büyük destekçisi.


Influencer marketing hizmeti almaya başlayın

İlginizi Çekebilir
Influencer Nedir?
Influencer Marketing
Influencer Pazarlama
Influencer Ajansı
Trendyol iş ortaklığı programında kayıtlı influencerlara 'Trendyol Influencerı' denir.
Az bütçe ile çok sayıda influencer ile çalışma imkanı sağlamaktayız.
Trendyol influencerları ile reklam yapmak için paket hazırlayarak firmalara hizmet veriyoruz. 5.000₺'den başlayan fiyatlarla çalışmaya başlayabiliriz.